Rekonstrukcja paznokci jest metodą odbudowy płytki paznokciowej, która w wyniku stanu chorobowego lub urazu mechanicznego straciła swój naturalny wygląd i kształt.
Przyczyny takiego stanu są zróżnicowane, lecz nowoczesna podologia, a co za tym idzie nasza Klinika Stóp w Poznaniu oferuje skuteczne metody rekonstrukcji płytki paznokciowej.
Przyczyny zniekształcenia płytki paznokcia?
Do najczęstszych przyczyn wywołujących zniekształcenie lub ubytek paznokcia należą:
- uraz mechaniczny paznokci spowodowany ich stłuczeniem, noszeniem niewłaściwego obuwia lub nieprawidłową pielęgnacją,
- nieudany zabieg chirurgiczny,
- uszkodzenie macierzy paznokcia,
- choroby dermatologiczne takie jak łuszczyca, liszaj, grzybica.
Poza pogorszeniem samopoczucia pacjenta w związku z estetyką paznokcia, jednym z często towarzyszących skutków zniekształcenia czy ubytków płytki paznokciowej jest ból lub dyskomfort, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.
Na czym polega rekonstrukcja paznokcia w Klinice Stóp w Poznaniu?
Rekonstrukcję rozpoczyna się od oceny problemu i stopnia uszkodzenia płytki paznokciowej oraz wyboru odpowiedniej metody odbudowy. Paznokieć najpierw zostaje zeszlifowany i oczyszczony z mas rogowych i płytki która nie przylega do łożyska. Kolejny etap w procesie rekonstrukcji paznokcia to jego odbudowa za pomocą specjalnej masy do rekonstrukcji. Jest to żel lub nagel massa, które wykazują działanie bakterio – i grzybostatyczne. Wybrana masa nakładana jest warstwami i formowana w kształt paznokcia. Tak zrekonstruowane paznokcie do złudzenia przypominają naturalne płytki paznokciowe.
Autor: Adrianna Chocianowska, podolog, Poznań+
Cennik podolog Poznań
Konsultacja podologiczna
120 zł
/
15 min
Diagnoza zmian występujących w obrębie skóry, paznokci oraz biomechaniki stóp. Zaplanowanie i omówienie terapii podologicznej.
Podstawowy zabieg podologiczny (pedicure)
210 zł
/
50 min
Diagnoza podologiczna czyli omówienie zmian występujących w obrębie skóry, paznokci i biomechaniki stóp. Skrócenie, oczyszczenie paznokci oraz wałów okołopaznkokciowych, usunięcie zrogowaciałego naskórka na podeszwie stopy. Zastosowanie odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnego. Istnieje możliwość pomalowania paznokci.
Rozszerzony zabieg podologiczny
(rozszerzony pedicure)
270 zł
/
60 min
Podstawowy zabieg podologiczny rozszerzony o opracowanie odcisków, modzeli, pęknięć, zrogowaciałych paznokci.
Zabieg podologiczny stóp objętych dermatozą
330 zł
/
90 min
Zabieg przeznaczony dla osób chorujących na dermatozy objawiające się dużym zrogowaceniem na podeszwie stopy m. in. rogowcem lub łuszczycą. Opracowanie hiperkeratoz oraz rozpadlin. Skrócenie, oczyszczenie paznokci oraz wałów okołopaznokciowych. Zastosowanie specjalistycznych preparatów, opatrunków oraz odciążeń.
Obcięcie i oszlifowanie paznokci
150 zł
/
30 min
Skrócenie paznokci, oczyszczenie wałów okołopaznokciowych oraz ich oszlifowanie.
Cennik zabiegów podochirurgicznych
Konsultacja ortopedyczna
200 zł
Plastyka wałów okołopaznokciowych
1700 zł
/
Palec
Plastyka opuszka/ korekta paliczka
1700 zł
/
Palec
Plastyka opuszka i plastyka wałów okołopaznokciowych
2000 zł
/
Palec
Usunięcie fibromy
700 zł
Usunięcie retronychii w znieczuleniu
400 zł
Usunięcie torbieli śluzowej/gangliona
600 zł
Usunięcie fibromy
600 zł
Usunięcie egzostozy + badanie histopatologiczne
1000 zł + 200 zł
Najczęściej zadawane pytania
Co to jest rekonstrukcja paznokci?
Rekonstrukcja paznokci jest metodą odbudowy płytki paznokciowej, która w wyniku stanu chorobowego lub urazu mechanicznego straciła swój naturalny wygląd i kształt.
Ile kosztuje rekonstrukcja paznokci?
Koszt rekonstrukcji paznokcia w Poznaniu wynosi 150-200 zł za paznokieć. Na cenę ma wpływ stopień uszkodzenia paznokcia i zastosowane materiały (masy lub żele).
Ile utrzymuje się rekonstrukcja paznokcia?
Rekonstrukcja paznokcia utrzymuje się powyżej 6 tygodni. Jednak w celach ochrony przed zakażeniem bakteriamii beztlenowymi lub zarodnikami grzyba i oceną prawidłowego wzrostu paznokcia podolog powinien zdjąć rekonstrukcję po okresie 4-6 tygodni od założenia. Po oczyszczeniu paznokcia i ocenie jego kondycji podolog rekomenduje pacjentowi dalsze postępowanie.
Kiedy można zrobić rekonstrukcję paznokci?
Rekonstrukcję paznokcia można wykonać, gdy paznokieć jest uszkodzony w wyniku urazu lub w przypadku zahamowanego wzrostu. Kwalifikując paznokieć do rekonstrukcji podolog musi wykluczć infekcje bakteryjne i grzybicze paznokcia.