Dietetyk

Dietetyka jest stosunkowo młodą gałęzią medycyny. Dla nas kluczowe jest holistyczne podejście do każdego pacjenta, którego traktujemy bardzo indywidualnie. Podstawą w pracy dietetyka z pacjentem jest dokładna analiza problemu na podstawie historii choroby, aktualnych wyników badań, pomiaru składu ciała, zgłaszanych dolegliwości, ale również możliwości i upodobań kulinarnych. Pacjenci naszego dietetyka w Poznaniu otrzymują profesjonalną poradę w kwestii żywienia, suplementacji i zalecanej aktywności fizycznej. Na konsultacji pacjent pozna swoje zapotrzebowanie energetyczne oraz na wszystkie makroskładniki i uzyska praktyczne wskazówki kulinarne.

Praca z pacjentami opiera się na dwóch wariantach:

 • praca na dzienniczku żywieniowym – pacjent na podstawie zaleceń i listy produktów zalecanych/ przeciwskazanych wprowadza w życie nowy model żywienia, który jest omawiany i poddawany korekcie na wizytach kontrolnych (zalecana metoda również w przypadku dzieci – dodatkowe zadania w postaci zabaw w domu dla najmłodszych oraz nagrody za sukcesy)
 • praca na programie żywieniowym – pacjent otrzymuje dietę z przepisami i zaleceniami oraz suplementacją, które wprowadza w życie. Program uwzględnia preferencje kulinarne, model pracy i możliwości finansowe (możliwość uwzględnienia gamy produktów z wybranych sklepów jak np. lidl, biedronka itp.) oraz zaplecze kuchenne pacjenta.
 • praca z dziećmi z zaburzeniami odżywiania jest ustalana indywidualnie

Czego oczekujemy od pacjenta w gabinecie dietetyka:

 • szczerość – podstawą w osiągnięciu celu jest dostosowanie żywienia do oczekiwań oraz potrzeb pacjenta, dlatego dokładna wiedza na temat dotychczasowego sposobu odżywiania się jest kluczowa w planowaniu nowego modelu odżywiania. Niemniej istotne jest dzielenie się niepowodzeniami w przebiegu prowadzenia diety.
 • zaangażowanie i regularność – systematyczne wizyty kontrolne pozwalają utrzymać motywację, kontrolować przebieg procesu dietetycznego i wprowadzać zmiany w odniesieniu do oczekiwań pacjenta. Dzienniczek daje nam obraz skuteczności diety.

Jak przygotować się na wizytę u dietetyka w Poznaniu?

 • jeśli masz możliwość, zważ się rano na czczo w dniu wizyty
 • jeśli chorujesz- zabierz ze sobą swoją historię choroby (wypisy ze szpitala, dzienniczek ciśnień/ glikemii)
 • jeśli posiadasz aktualne wyniki badań, zabierz je ze sobą
 • wypełnij ankietę przed wizytą
 • spisz wszystkie przyjmowane leki i suplementy wraz z dawkami i porami ich przyjmowania
 • jeśli masz jakiekolwiek pytania, zanotuje je, aby nie pominąć żadnego podczas konsultacji

Umów na wizytę

online lub telefoniecznie

Poznaj nasz zespół

Nasz zespół to wspaniali i wyjątkowi ludzie, których łączy profesjonalizm i miłość do wykonywanego zawodu. Każdy z nas jest specjalistą w dziedzinie, której się zajmuje, każdy z nas skończył wyższe studia potwierdzające nasze kompetencje, nieustannie poszerzamy naszą wiedzę i umiejętności na warsztatach, szkoleniach, kursach. Dzięki temu, że wśród nas są specjaliści różnych dziedzin czerpiemy od siebie poszerzając nasze horyzonty, dając pacjentom jeszcze więcej rozwiązań ich problemów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem poniżej:

Patrycja Kłysz

Dietetyk Poznań

Cennik

DOROŚLI

Konsultacja dietetyczna
Pierwsza wizyta – 45-60 min
130 zł
Konsultacja dietetyczna
Kolejna wizyta – 30 min
110 zł

DZIECI

Konsultacja dietetyczna dzieci
Pierwsza wizyta – 45-60 min
130 zł
Konsultacja dietetyczna dzieci
Kolejna wizyta – 30 min
110 zł

POZOSTAŁE USŁUGI

Program żywieniowy 7-dniowyod 150 zł
Program żywieniowy 14-dniowyod 200 zł
Analiza składu ciała z omówieniem wyników
20 min
60 zł