Ławica 2

60-186 Poznań

Telefon

519 400 006

Pielęgnacja stopy cukrzycowej

Osoby chore na cukrzycę powinny zwracać szczególną uwagę na swoje stopy, ponieważ narażone są na wystąpienie niebezpiecznego schorzenia zwanego „zespołem stopy cukrzycowej”.

Syndrom stopy cukrzycowej to powikłanie cukrzycy, które prowadzi do neuropatii, angiopatii i zmian w szkielecie stopy.

 Na czym polega pielęgnacja stopy cukrzycowej u podologa?

Klinice Stóp w Poznaniu zachowujemy szczególną ostrożność w pielęgnowaniu stóp diabetyków. Prawidłowa pielęgnacja to główny element profilaktyki stopy cukrzycowej. Regularne wizyty chronią przed przeoczeniem niebezpiecznych otarć, odcisków, które mogą prowadzić do powstania ran. Podolog zadba o prawidłową kondycje paznokci i skóry stóp diabetyka, a jeżeli trzeba zastosuje specjalistyczny opatrunek. Pacjent uzyska informacje o właściwej pielęgnacji stóp, doborze właściwych preparatów pielęgnujących czy obuwia.

Dlaczego pielęgnacja stopy cukrzycowej jest tak ważna?

Stopy pacjentów z zespołem stopy cukrzycowej charakteryzują się niedostatecznym ukrwieniem, co zmniejsza ich wrażliwość bólową, utrudnia gojenie się ran i owrzodzeń świadczących o postępującym procesie martwiczym. Osłabieniu ulega także struktura kości i stawów, w efekcie czego dochodzi do deformacji stopy, co uniemożliwia chodzenie.

Unormowany poziom cukru we krwi, właściwa profilaktyka i pielęgnacja to podstawa aby cieszyć się jak najdłużej dobrą kondycją stóp.

Klinika Chocianowska

Umów wizytę on-line lub telefonicznie

Galeria zdjęć Przed i Po:

Wybierz placówkę, w której chcesz umówić się na wizytę:

Klinika Stóp Poznań

Ławica 2, 60-186, Poznań, Grunwald

Klinika Stóp Mosina

Topolowa 5, 62-050, Mosina