Ławica 2

60-186 Poznań

Telefon

519 400 006

Plastyka opuszka

Plastyka opuszka palca lub palucha w Poznaniu

Zabieg plastyki opuszka to jeden z zabiegów podochirurgicznych, które wykonujemy w Klinice Stóp w Poznaniu. Jeżeli masz paznokieć, który nie rośnie, jest zniekształcony i pogrubiały a Ty nie wiesz do jakiego specjalisty się udać zadzwoń pod numer telefonu 519 400 006 i umów się na konsultacje. Nasi specjaliści zdiagnozują Twój problem i dobiorą najlepszą terapie abyś cieszył się zdrowymi stopami. Zapraszamy na ul. Ławica 2 w Poznaniu.

Na czym polega plastyka opuszka?

Zabieg plastyki opuszka w Klinice Stóp w Poznaniu polega na usunięciu przerostu guzowatości paliczka i tym samym pozbyciu się bariery, która uniemożliwia wzrost paznokcia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu zostają założone szwy i jałowy opatrunek.

Jak postępować po zabiegu plastyki opuszka?

Pierwsza zmiana opatrunku następuje po 2-3 dniach od zabiegu. Na wizycie pacjent zostaje  poinstruowany o tym jak zmieniać opatrunek w warunkach domowych. Po 2 tygodniach od zabiegu zostają ściągnięte szwy. Do momentu wygojenia i zakończenia terapii pacjent stosuje się do zaleceń pozabiegowych oraz zostaje pod opieką podologa. Terapia podologiczna po plastyce opuszka jest długotrwała. Trwa od 12 do 24 miesięcy związane jest to z tempem wzrostu płytki paznokciowej.

Korzyści z zabiegu plastyki opuszka?

Zabieg plastyki opuszka przywraca zdrowszy wygląd płytki paznokciowej. Na efekt końcowy trzeba poczekać, ale zawsze wygląd paznokcia po zabiegu jest lepszy od stanu wyjściowego, z którym zgłosił się do nas pacjent.

Autor: Adrianna Chocianowska, podolog, Poznań

Klinika Chocianowska

Umów wizytę on-line lub telefonicznie

Galeria zdjęć Przed i Po:

Wybierz placówkę, w której chcesz umówić się na wizytę:

Klinika Stóp Poznań

Ławica 2, 60-186, Poznań, Grunwald

Klinika Stóp Mosina

Topolowa 5, 62-050, Mosina