Ławica 2

60-186 Poznań

Telefon

519 400 006

Plastyka wałów okołopaznokciowych

Zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych to jeden z zabiegów podochirurgicznych, które wykonujemy w Klinice Stóp w Poznaniu.

Jeżeli wszystkie metody zachowawcze zawiodły a Ty nadal walczysz z problemem wrastania paznokcia umów się na konsultacje dzwoniąc pod numer telefonu 519 400 006 lub zarezerwuj termin przez Booksy wybierając usługęKwalifikacja do zabiegu podochirurgicznego. Nasi podolodzy zdiagnozują Twój problem i dobiorą najlepszą terapię abyś cieszył się zdrowymi stopami i zapomniał o bólu. Zapraszamy na konsultację do Kliniki Stóp przy ul. Ławica 2 w Poznaniu.

Dlaczego plastyka wałów okołopaznokciowych jest skuteczniejsza niż klasyczna resekcja klinowa paznokcia?

Resekcja klinowa paznokcia to nadal powszechna metoda chirurgiczna przeprowadzana w państwowych ośrodkach zdrowia. Zabieg ten ma na celu usunięcie wrastającego elementu paznokcia na całej jego długości. Pacjent po zabiegu krótki czas odczuwa ulgę ale kiedy usunięty element zaczyna odrastać, ból pojawia się ponownie. Dodatkowo efekt końcowy zabiegu jest nieprzewidywalny. Paznokcie po resekcji klinowej odrastają zdeformowane, rozczłonowane co utrudnia dalszą terapię i nie rozwiązuje problemu, z którym pacjent zgłosił się do placówki medycznej.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku plastyki wałów okołopaznokciowych. Zabieg ten skupia się na tkance okalającej paznokieć, a nie na płytce paznokciowej jak to jest w przypadku resekcji klinowej. Chirurg usuwa przerośnięte wały okołopaznokciowe bez ingerencji w paznokieć. Dzięki dopracowanej procedurze zabieg jest skuteczny, a ostateczny efekt końcowy z zachowaniem estetyki do przewidzenia.

Dzięki trwałym efektom terapeutycznym zabieg plastyki wałów jest zabiegiem jednorazowym, bez nawrotów, o wysokiej skuteczności co daje dużą przewagę nad starymi metodami chirurgicznymi.

Jakie są wskazania do wykonania plastyki wałów okołopaznokciowych?

Zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych jest dedykowany pacjentom z:

  • nawracającym stanem zapalnym wałów,
  • przerostem i zbliznowaceniem spowodowanym długotrwałym wrastaniem płytki paznokciowej. 
  • dziedzicznym przerostem wałów.

Zabieg plastyki wałów około paznokciowych wykonuje się też w przypadku braku trwałych efektów po zachowawczej terapii podologicznej lub powikłaniach po resekcji klinowej.

Na czym polega plastyka wałów okołopaznokciowych?

Celem zabiegu jest usunięcie zmienionych zapalnie, przerośniętych tkanek miękkich w obrębie paznokcia. Paznokieć w trakcie zabiegu nie jest naruszany. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu zostają założone szwy i jałowy opatrunek.

Jak postępować po zabiegu plastyki wałów okołopaznokciowych?

Pierwsza zmiana opatrunku następuje po 2-3 dniach od zabiegu. Na wizycie pacjent zostaje  poinstruowany o tym jak zmieniać opatrunek w warunkach domowych. Po 2 tygodniach od zabiegu zostają ściągnięte szwy. Miesiąc po zabiegu następuje całkowite wygojenie i tym samym zakończenie terapii.

Korzyści z zabiegu plastyki wałów okołopaznokciwowych?

Zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych zapewnia trwałe wyleczenie i pozbycie się bólu oraz problemu wrastania paznokci. Procedura zabiegu skupia się na wałach paznokciowych tym samym chroni płytkę paznokcia przed urazem zwiększając szansę na zachowanie estetyki i zdrowego wyglądu paznokcia

Klinika Chocianowska

Umów wizytę on-line lub telefonicznie

Galeria zdjęć Przed i Po:

Wybierz placówkę, w której chcesz umówić się na wizytę:

Klinika Stóp Poznań

Ławica 2, 60-186, Poznań, Grunwald

Klinika Stóp Mosina

Topolowa 5, 62-050, Mosina