Usuwanie odcisków

Odciski to zrogowacenia, które powstają w miejscu nadmiernego ucisku. Często mylone są z brodawkami wirusowymi, a ich terapia jest całkowicie odmienna. Dlatego tak ważne jest aby rozpoznanie zmiany i terapie przeprowadził doświadczony podolog.

Jak powstają odciski?

Deformacje kostne, nieprawidłowe obciążanie stopy podczas chodzenia, nieodpowiednio dobrane obuwie to główne przyczyny powstawania odcisków.  Systematyczne tarcie i ucisk na stopie powodują powstanie nadmiernego zrogowacenia, które uciska głębsze, unerwione warstwy skóry. Ból po uciśnięciu i w trakcie chodzenia utrudnia normalne funkcjonowanie.

Jak wygląda zabieg usuwania odcisków w gabinecie podologicznym?

Terapia podologiczna polega na bezbolesnym, dokładnym usunięciu zrogowacenia. Dobraniu odpowiedniego odciążenia i preparatu regenerującego. Jeżeli występują zaburzenia w biomechanice podolog kieruje pacjenta do fizjoterapeuty w celu dobrania indywidualnych wkładek.

Już po pierwszej wizycie w gabinecie podologicznym i profesjonalnym usunięciu odcisku pacjent odczuwa ulgę. Próby samodzielnego usunięcia odcisków dostępnymi w aptekach środkami nie przynoszą pożądanego efektu, a wręcz przeciwnie prowadzą do powstania stanów zapalnych i pogorszenia problemu. W Klinice Stóp odciski usuwamy skutecznie i bezboleśnie.