Ławica 2

60-186 Poznań

Telefon

519 400 006

Wrastający paznokieć

Twój paznokieć zaczął się wrastać? Ból i obrzęk utrudnia Ci normalne funkcjonowanie? Świetnie trafiłeś!  Klinika Stóp to miejsce, w którym kompleksowo zadbamy o Twoje stopy.

Nasi podolodzy dobiorą terapie tak abyś jak najszybciej pozbył się bólu. Nasza klinika mieści się na ul. Ławica 2 w Poznaniu. Nie zwlekaj i umów się na pierwszą wizytę

Jakie są objawy wrastania paznokcia?

Zacznijmy od tego, że paznokieć wrastający to stan, w którym boczne krawędzie płytki paznokciowej wrastają w miękkie tkanki okołopaznokciowe.

Następstwem wrastania płytki paznokciowej jest stan zapalny, który objawia się bólemobrzękiemzaczerwienieniem. W zależności od tego w jakim stadium wrastania pacjent zgłosi się do podologa stan zapalny może manifestować się poprzez zaczerwienienie, opuchliznę, ból, aż po wysięk, infekcje bakteryjną i hipergranulacje.

Jeżeli zauważysz u siebie któryś z objawów nie zwlekaj z umówienie się na wizytę. Im szybciej trafisz do gabinetu podologicznego, tym sprawniej przebiegnie terapia podologiczna.

Przyczyny wrastania paznokcia?

Najczęstszą przyczyną wrastania paznokci jest nieprawidłowa pielęgnacja czyli nieodpowiednie obcinanie paznokci. Czynnikami predysponującymi do wrastania jest również  nadmierne pocenie się stóp, przerost wałów okołopaznokciowych, zły kierunek wzrostu paznokcia spowodowany urazami lub nieudanymi zabiegami chirurgicznymi.

Na czym polega leczenie wrastającego paznokcia?

Terapia podologiczna w pierwszym etapie polega na opanowaniu stanu zapalnego. Do tego celu stosuje się opatrunki z substancjami aktywnymi. W dalszym etapie leczenia jeżeli jest taka potrzeba stosuje się klamry ortonyksyjne. W uzasadnionych sytuacjach wykonana zostaje plastyka wałów okołopaznokciowych.

W Klinice Stóp zapewniamy kompleksową opiekę oferując wachlarz możliwości od leczenia zachowawczego po zabiegi chirurgiczne. Dlatego bez względu w jakim stadium wrastania do nas trafisz pomożemy Ci.

Cennik leczenia wrastających paznokci w naszej klinice w Poznaniu

Pierwsza wizyta
150 zł/paluch, 250zł/dwa paluchy, 30min
Diagnostyka, omówienie planu terapii, usunięcie elementu drażniącego, założenie opatrunku, zalecenia pozabiegowe. Badanie bakteriologiczne płatne oddzielnie.

Kontrola
140 zł, 15-20min
Kontynuacja terapii wrastającego paznokcia, kontrola stanu zapalnego, założenie opatrunku.

Założenie klamry ortonyksyjnej
240 zł, 30min
Założenie klamry ortonyksyjnej w celu korekcji paznokcia wrastającego/wkręcającego. O rodzaju zastosowanej klamry decyduje podolog

Kontrola i przełożenie klamry ortonyksyjnej
140 zł, 30min
Kontrola terapii, przełożenie oraz modyfikacja klamry ortonyksyjnej założonej wcześniej.

Klinika Chocianowska

Umów wizytę on-line lub telefonicznie

Galeria zdjęć Przed i Po:

Wybierz placówkę, w której chcesz umówić się na wizytę:

Klinika Stóp Poznań

Ławica 2, 60-186, Poznań, Grunwald

Klinika Stóp Mosina

Topolowa 5, 62-050, Mosina