Ławica 2

60-186 Poznań

Telefon

519 400 006

Paznokieć wkręcający

Paznokieć wkręcający to stan, w którym boczne krawędzie paznokcia zwijają się w rurkę.

Jakie są objawy wkręcania paznokcia?

W przypadku paznokci wkręcających boczne krawędzie są ukryte w wale okołopaznokciowym. Często paznokciom wkręcającym towarzyszy przerost łożyska, hiperkeratoza podpaznokciowa i ból w trakcie ucisku.

Przyczyny wkręcania paznokcia?

Główną przyczyną wkręcania paznokci jest zaburzona biomechanika stopy. Pacjent nieprawidłowo obciążając pierwszy promień stopy powoduje, że w konsekwencji płytka zaczyna się zwijać. Dodatkowe nieodpowiednio dobrane , zbyt wąskie obuwie, ogólnoustrojowe choroby towarzyszące, nie prawidłowa pielęgnacja pogłębiają problem.

Na czym polega terapia paznokcia wkręcającego?

Podstawą terapii paznokci wkręcających jest terapia za pomocą klamer ortonyksyjnych. Podolog dobiera rodzaj klamry indywidualnie do potrzeb pacjenta. Terapia jest bezbolesna ale wymaga cierpliwości i systematyczności, ze strony pacjenta. Drugim ważnym elementem w terapii paznokci wkręcających jest praca na poprawą biomechaniki stopy. Pacjenci Kliniki Stóp mają ten komfort, ze są pod bezpośrednią opieką fizjoterapeutów z Kliniki Fizjo, którzy współtworzą Klinikę Chocianowska i przyjmują w tym samym miejscu czyli na ul. Ławica 2.

Klinika Chocianowska

Umów wizytę on-line lub telefonicznie

Galeria zdjęć Przed i Po:

Wybierz placówkę, w której chcesz umówić się na wizytę:

Klinika Stóp Poznań

Ławica 2, 60-186, Poznań, Grunwald

Klinika Stóp Mosina

Topolowa 5, 62-050, Mosina