Ławica 2

60-186 Poznań

Telefon

519 400 006

Usuwanie odcisków

Odcisk – co to?

Odcisk to punktowe, bolesne zrogowacenie na stopie, które powstaje w miejscu nadmiernego ucisku. Odciski często mylone są z brodawkami wirusowymi co jest dużym błędem ponieważ terapie tych dwóch problemów są całkowicie odmienne. Dlatego tak ważne jest prawidłowe rozpoznanie zmiany i właściwa terapia, którą przeprowadzi doświadczony podolog w Klinice Stóp w Poznaniu i Mosinie.

Nasza klinika mieści się na ul. Ławica 2 w Poznaniu. Zapraszamy.

Jak powstają odciski na stopach?

Odcisk powstaje poprzez systematyczne tarcie i ucisk. Powoduje to nadmierne zrogowacenie, które uciska głębsze, unerwione warstwy skóry. Tak powstały odcisk wywołuje  ból po uciśnięciu i w trakcie chodzenia.

Gdzie powstają odciski?

Odciski powstają w różnych miejscach na stopie: na podeszwach stóp, między palcami, na opuszkach palców, w wałach paznokciowych, a nawet pod paznokciami. Zapraszamy do galerii poniżej aby zobaczyć przykładowe lokalizacje, jak również efekt przed i po terapii naszych podologów w Klinice Stóp.

Przyczyny powstawania odcisków.

Odciski powstają poprzez nadmierny, długotrwały ucisk, do którego dochodzi w nieprawidłowym obuwiu.  Niewłaściwe buty są zbyt wąskie, za małe na długość lub są po prostu niewygodne. To wszystko powoduje nadmierny ścisk, nachodzenie na siebie palców, złe rozłożenie ciężaru ciała.

Odciski najczęściej powstają u osób z deformacją w obrębie stóp lub wadą ustawienia stopy gdzie wpływ złego obuwia ma jeszcze większe znaczenie.

Do powstawania odcisków predysponują również zaburzenia w chodzie lub biegu, nadmierne obciążenie stóp związane z otyłością, długotrwałym staniem lub sportem wyczynowym.  

Jak wygląda zabieg usuwania odcisków w gabinecie podologicznym?

Spotkanie w naszym gabinecie podologicznym w Poznaniu zaczyna się od  zebrania podstawowych informacji dotyczących problemu oraz oglądania zmian na stopie. Postawienie właściwego rozpoznania pozwoli na dobranie odpowiedniej terapii.

Usuwanie odcisku odbywa się przy użyciu sterylnych narzędzi podologicznych takich jak skalpel, dłuto czy frezarka z odpowiednim frezem. Po usunięciu stosuje się specjalne odciążenie  lub opatrunek. W celu szybszej regeneracji podolog zaleca odpowiednie preparaty. Jeśli problem pacjenta wiąże się z zaburzeniami biomechaniki stopy pacjent kierowany jest do fizjoterapety na terapię lub dobór wkładek.   

Już po pierwszej wizycie w gabinecie podologicznym i profesjonalnym usunięciu odcisku pacjent odczuwa ulgę.

Dlaczego metody domowe i apteczne nie działają?

Głównym powodem niepowodzenia stosowania metod domowych czy też aptecznych jest brak możliwości usunięcia czopu rogowego potocznie zwanego korzeniem. Preparaty apteczne, zawierające kwas salicylowy prowadzą do powierzchownego złuszczenia odcisku, w taki sposób możliwe jest uzyskanie jedynie chwilowej poprawy. Dodatkowo, niewłaściwe stosowanie preparatów z kwasem może prowadzić do podrażnienia, a nawet oparzenia w obszarze stosowania.

Najlepszą metodą pozbycia się czopu rogowego jest zabieg u podologa, który wykorzystując odpowiednie narzędzia jest wstanie usunąć przyczynę bólu. 

Masz problem z odciskami na stopie?

Nie czekaj. Umów wizytę online lub telefonicznie. Nasi doświadczeni podolodzy pomogą w pozbyciu się odcisków na stopie szybko, bezboleśnie i skutecznie. Zapraszamy do naszych gabinetów w Poznaniu i Mosinie.  

Koszt zabiegu to 120zł 
Czas trwania do 30 minut

Klinika Chocianowska

Umów wizytę on-line lub telefonicznie

Galeria zdjęć Przed i Po:

Wybierz placówkę, w której chcesz umówić się na wizytę:

Klinika Stóp Poznań

Ławica 2, 60-186, Poznań, Grunwald

Klinika Stóp Mosina

Topolowa 5, 62-050, Mosina