Plastyka wałów okołopaznokciowych

Plastyka wałów okołopaznokciowych

Zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych to jeden z zabiegów podochirurgicznych, które wykonujemy w Klinice Stóp w Poznaniu. Jeżeli wszystkie metody zachowawcze zawiodły a Ty nadal walczysz z problemem wrastania napisz do nas lub zadzwoń pod numer telefonu 519 400 006 i umów się na konsultacje. Nasi specjaliści zdiagnozują Twój problem i dobiorą najlepszą terapie abyś cieszył się zdrowymi stopami i zapomniał o bólu. Zapraszamy na ul. Ławica 2.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Zabieg jest dedykowany pacjentom z nawracającym stanem zapalnym wałów oraz ich przerostem i zbliznowaceniem spowodowanym wrastaniem płytki paznokciowej.  Wskazaniem do zabiegu plastyki wałów okołopaznokciowych jest także dziedziczny przerost wałów oraz brak trwałych efektów po zachowawczej terapii podologicznej.

Na czym polega plastyka wałów okołopaznokciowych?

Celem zabiegu jest usunięcie zmienionych zapalnie, wybujałych tkanek miękkich w obrębie paznokcia. Paznokieć w trakcie zabiegu nie jest naruszany. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu zostają założone szwy i jałowy opatrunek.

Jak postępować po zabiegu chirurgicznym?

Pierwsza zmiana opatrunku następuje po 2-3 dniach od zabiegu. Na wizycie pacjent zostaje  poinstruowany o tym jak zmieniać opatrunek w warunkach domowych. Po 2 tygodniach od zabiegu zostają ściągnięte szwy. Do momentu wygojenia i zakończenia terapii pacjent stosuje się do zaleceń pozabiegowych oraz  stawia się na kontrole w gabinecie podologicznym.

Korzyści z zabiegu plastyki wałów okołopaznokciwowych?

Zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych zapewnia trwałe wyleczenie i pozbycie się bólu oraz problemu wrastania paznokci.